Sipariş, Teslimat ve İade Koşulları

Kargo ücreti ödeniyor mu?

Kutukutukitap.com gerekli gördüğü takdirde herhangi bir açıklama yapmaksızın satın alınan ürünlerde kargolardan ücret alabilir yahut ücretsiz gönderebilir.

Siparişim ne zaman gönderilmekte?

Siparişleriniz mücbir sebepler dışında her ayın ilk haftası adresinize gönderilmek üzere kargo firmasına teslim edilmektedir.

Siparişim hangi kargo firması ile gönderilmekte?

Siparişlerinize ait gönderileriniz MNG kargo ile Türkiye’de bulunan tüm noktalara yapılmakta olup ancak bulunduğunuz il/ilçe/belde de MNG kargo acentesi bulunmuyorsa mobil servis hizmeti kapsamında haftanın belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır.

Türkiye dışında gönderimimiz bulunmamaktadır.

Siparişim ne zaman teslim edilmekte?

gönderinizin kargoya tesliminden itibaren mücbir sebepler dışında ortalama 3-4 iş günü içinde teslim edilmektedir.

Siparişimin durumunu nasıl takip edebilirim?

Siparişinizin son durumunu https://www.mngkargo.com.tr/ adresinde bulunan kargom nerede alanından gönderi takip numaranızı girerek öğrenebilirsiniz

Ürün kargodan kusurlu çıkarsa ne yapmalıyım?

Ürününüz kargodan kusurlu çıkarsa iletişim formumuzdan bize konuyu anlatan bir mesaj gönderebiliriniz tarafınıza en kısa sürede dönüş yapılacaktır.Dilerseniz +90 (850) 888 14 72 no’lu destek hattımızdan müşteri hizmetleri yetkilimize ulaşabilirsiniz

Teslimatınız ile ilgili dikkat etmeniz gereken hususlar

• Gönderiniz ile ilgili bir eziklik,ıslaklık gibi normal olmayan bir durum varsa; gönderinizi teslim almayın.
• Gönderinizi teslim alırken teslim eden yetkili kişi ayrılmadan kargonuzu kontrol etmek istediğinizi belirtin.Ürünlerinizle ilgili kusurlu bir durum bulunması durumunda kargo yetkilisinden tutanak tutulmasını talep ediniz.
• Kargo yetkilisi tanıklığında,hazırlanan tutanaklar eksik ve hasarın sorumlusunun belirlenmesinde önem teşkil etmekte olup,kargonuzu teslim aldıktan sonra yapılan kusurlu ürünlere ait bildirimler ilk anda tutanak tutulmadığı için sonrasında reddedilebilir
• Kargo teslim anında herhangi bir sorun ile karşılarsanız lütfen en kısa sürede tarafımıza bilgi veriniz
• Siparişlerinize ait ürünleri iade alabilmemiz için ürünün orijinal ambalajında tüm malzemeleriyle eksiksiz olarak,geri verilmesi gerektiğini unutmayın.
• İade talebinizde,faturanın tüm nüshalarının ürünle beraber gönderilmesi gerekmektedir.

Cayma Hakkı ve İade hakkında

Mesafeli Satış Sözleşmesi'nin üçüncü bölümünün,15. maddesinin, e fıkrasında da belirtildiği üzere bazı ürünlerin internet satışında cayma hakkı kullanılamamakta olup Kitap da bu ürünler arasında bulunduğundan teslim alınan kargoların cayma hakkı kapsamında iadesi mümkün değildir.